رژیم غذایی برای افراد مبتلا به ریزش موی ابرو یا مژه ها

کسانی که دارای ریزش ابرو یا مژه ها می باشند بایستی روزانه … 

 کسانی که دارای ریزش ابرو یا مژه ها می باشند بایستی روزانه از میوه ها و به خصوص از سبزیجات سفره استفاده کنند و نیز بیشتر با غذاهای طبیعی، برنامه غذایی خود را تنظیم کنند. از خوردن مخمر های پوست برنج و گندم و جو که هر سه مخلوط باشند استفاده کنند. هر کس می تواند در منزل شخصی مخمر جو وگندم را تهیه نماید و روزانه از آن با غذاها استفاده نماید.

مبتلایان به ریزش موی سر و ابروها و مژه ها بایستی غذاهای خود را بیشتر از مواد طبیعی انتخاب نمایند و از غذاهای سرخ کرده و مانده بپرهیزند و روزانه مخمر آب جو، جوانه گندم و پوست برنج (رعشه) با غذای روزانه مصرف نمایند. اگر روزانه 5 قاشق غذاخوری از شلتوک (پوست درشت برنج) را در پنج لیوان آب جوشانده تا 3 لیوان شود با خوردن این سه لیوان صبح و ظهر و شب موها دیر سفید می شوند و برای [جلوگیری از] ریزش آن ها هم مفید است.
در جریان ریزش موها باید از گیاهانی که دارای تریپتوفان [tryptophan] هستند استفاده شود. این گیاهان عبارتند از: بادام زمینی، فندق، گردو، انواع لوبیاها، عدس، تره، نخود اسفناج، برنج، سویا، ذرت، کنجد، برگ شلغم، آفتابگردان، کلم، بامیه، لوبیا سبز، نخود سبز و برگ کلم.

منبع: کتاب رژیم تندرستی – اثر زنده یاد دکتر صفدر صانعی.

مشاهده سایر رژیم های غذایی

 faenza telegram by xaviermartinezf d7qafubانتشار این مطلب در تلگرام می تواند موجب افزایش سطح سلامتی جامعه شود.

***

برای خرید و دانلود نسخه جامع درمان گیاهی ریزش مو، ابرو و مژه (شامل نسخ متعدد از آثار زنده یاد دکتر صفدر صانعی) کلیک نمایید.

برای خرید و دانلود نسخه جامع درمان گیاهی سفید شدن مو (شامل نسخ متعدد از آثار زنده یاد دکتر صفدر صانعی) کلیک نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *