داروی ضد نفخ شکم

داروی ضد نفخ شکم

داروی ضد نفخ شکم – نفخ شکم یکی از بیماری هایی است که مزاحمت های زیادی را برای آدمیان به وجود می آورد.

داروی ضد نفخ شکم – نفخ شکم یکی از بیماری هایی است که مزاحمت های زیادی را برای آدمیان به وجود می آورد. جلوی نفس را می گیرد. خواب و استراحت را مختل می کند. بیماری نفخ شکم به علت اختلال آنزیم ها و مخمرهای داخل دستگاه گوارش و نیز بدخوری به وجود می آید.

 برای درمان نفخ شکم نسخه های مختلفی در آثار زنده یاد دکتر صفدر صانعی درج شده است و تذکر این نکته لازم است که چرا نسخه های متعددی در آثار ایشان برای درمان هر بیماری پیشنهاد شده است:

  1. به علت در دست نبودن همه داروها در یک محل.
  2. به علت نشناختن و یا نام های مختلف محلی.
  3. استفاده از تنوع دارویی، برای عدم اعتیاد بدن به یک گیاه.
  4. برای استفاده از گسترش خاصیت دارویی.

 پس از میان انواع نسخه گیاهی ضد نفخ شکم که در زیر آمده است می توانید یکی را انتخاب نمایید [چه بهتر که با مشورت افراد مجرب نیز همراه باشد] و با توکل به خداوند متعال برای درمان خود استفاده نمایید.

 

از بین بردن نفخ شکم

برای از بین بردن نفخ شکم استفاده از مخمرها و آب میوه های طبیعی، کوبیده ی فندق، گردو و بادام زمینی با کمی شکر به جای غذای یک وعده و خودداری از سبزیجات خام، حبوبات و همچنین استفاده از داروی ضد نفخ شکم به شرح زیر مفید است:

داروی ضد نفخ شکم

برای از بین بردن نفخ شکم همه گیاهان نام برده را نرم بسایید و بعد از هر وعده غذایی یک قاشق مرباخوری از آن را در کمی ماست حل نمایید و میل کنید.

 

رژیم غذایی و نسخه گیاهی برای درمان نفخ شکم

بیمار از خوردن سبزیجات خام، نخود، عدس و لوبیا (حبوبات) بایستی پرهیز نماید و غذاهای سرخ کرده و میوه های خام مانند هندوانه برای بیماری نفخ شکم مطلوب نیست. همچنین از خوردن آش های خانگی مانند آش برگ و خیار و پیاز نیز پرهیز شود. نسخه دیگری برای نفخ شکم نیز به این شرح می باشد:

از بین بردن نفخ شکم

برای از بین بردن نفخ شکم همه گیاهان نام برده را نرم بسایید و بعد از هر وعده غذایی یک قاشق مرباخوری از آن را در کمی ماست حل نمایید و میل کنید.

 

***

راهنمایی: شما می توانید مقادیر بیان شده از هر جزء را در نسخه ی خود به یک نسبت افزایش دهید.

به عنوان مثال اگر بیان شده گیاه الف 10گرم، گیاه ب 15گرم با 2 لیوان آب جوشانده شود می توانید تمامی مقادیر را مثلا در عدد 4 ضرب نمایید و 40گرم گیاه الف، 60گرم گیاه ب را در 8 لیوان آب بجوشانید (البته بهتر است داروها به اندازه مناسب تهیه نمایید تا داروی تازه مصرف نمایید) اما میزان مصرف را تغییر ندهید. به این معنی که اگر روزی 2 قاشق غذاخوری تجویز شده که میل نمایید، شما نیز همان 2 قاشق غذاخوری را میل نمایید.

 ***

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

{mainvote}

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *