درمان عرق سوز زير سينه

درمان عرق سوز شدن زیر سینه (کشاله ران و …)

عرق سوز شدن بدن (درمان عرق سوز شدن زیر سینه، عرق سوز شدن کشاله ران و …) به عناوین و اشکال مختلفی خود را نشان می دهد.

 

عرق سوز شدن بدن (درمان عرق سوز شدن زیر سینه، عرق سوز شدن کشاله ران و …) به عناوین و اشکال مختلفی خود را نشان می دهد. رژیم غذایی برای این گونه بیماران با ارزش است و غذاهایی که متابولیسم (سوخت و ساز) بدن را بالا می برند (به اصطلاح مواد گرم) برای این بیماران خوب نیست. اما غذاهایی که متابولیسم بدن را به حالت تعادل بر می گردانند ( به اصطلاح خنکی ها) برای درمان عرق سوز شدن کشاله ران، زیر سینه و … مفید می باشند. از میوه جاتی چون انار، گریپ فروت، آلبالو و آلو زرد اگر استفاده کنند در درمان عرق سوز شدن موثر است.

درمان عرق سوز زیر سینه، کشاله ران و خارش این نواحی

درمان عرق سوز زير سينه

ابتدا کتیرا را در آب جوش خیس کنید 24 ساعت بماند. سپس گل ارمنی، نشاسته، گل ختمی و مازو را نرم بسایید و با روغن [روغن کنجد] حرارت دهید. وقتی روغن به جوش آمد موم ها را خرد کنید و به آن اضافه نمایید و اندکی صبر کنید تا دارو پخته شود. هنگامی که دارو سرد شد، کتیرا را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. سپس محل عرق سوز را با آب ریشه شیرین بیان بشویید و داروی حاصل را که به حالت پماد شده است روی محل عرق سوز بمالید.

 

***

راهنمایی: شما می توانید مقادیر بیان شده از هر جزء را در نسخه ی خود به یک نسبت افزایش دهید.

به عنوان مثال اگر بیان شده گیاه الف 10گرم، گیاه ب 15گرم با 2 لیوان آب جوشانده شود می توانید تمامی مقادیر را مثلا در عدد 4 ضرب نمایید و 40گرم گیاه الف، 60گرم گیاه ب را در 8 لیوان آب بجوشانید (البته بهتر است داروها به اندازه مناسب تهیه نمایید تا داروی تازه مصرف نمایید) اما میزان مصرف را تغییر ندهید. به این معنی که اگر روزی 2 قاشق غذاخوری تجویز شده که میل نمایید، شما نیز همان 2 قاشق غذاخوری را میل نمایید.

 ***

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

{mainvote}

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *