درمان گیاهی سنگ کیسه صفرا

درمان گیاهی سنگ کیسه صفرا

درمان گیاهی سنگ کیسه صفرا و رژیم غذایی مناسب برای این بیماری – سنگ های کیسه صفرا بیشتر از املاح صفراوی به وجود می آیند و …

درمان گیاهی سنگ کیسه صفرا و رژیم غذایی مناسب برای این بیماری – سنگ های کیسه صفرا بیشتر از املاح صفراوی به وجود می آیند و مبدا بیشتر آنها از مواد چربی است.ذکسانی که مبتلا به مرض کیسه صفرا یا کم کاری کبد و نارسایی آن می باشند لازم است از خوردن غذاهای چرب و سره کرده پرهیز نمایند.

سنگهای کلیه را کم و بیش می توان با داروهای ضد سنگ و ادرارآور خارج نمود اما این موضوع در مورد سنگ کیسه صفرا صادق نیست و خیلی به ندرت می توان سنگی را در کیسه صفرا حل نمود. پیدایش سنگ کیسه صفرا از نظر علمی به این طریق است که در زمان فقدان ویتامین E، ویتامین A به زودی از بین می رود و با کمبود ویتامین A، غشای مجرای کیسه صفرا به طور غیر عادی کنده می شود. کلسترول که قابلیت انحلال کمتری دارد به علت کنده شدن غشای کیسه صفرا در کیسه صفرا می ماند و تبدیل به سنگ می شود.

این فرآیند به خصوص موقعی که لیسیتین کمتر باشد بیشتر به وقوع می پیوندد. زیرا لیسیتین با خاصیت حلالیت روغن ها، صفرا را متوقف کرده و کلسترول را به حالت محلول نگه می دارد تا در کیسه صفرا رسوب نکند. لیسیتین ماده فیزیولوژیکی بسیار مهم و با ارزشی است که در تخم مرغ، مغز گاو، جگر، گردو و روغن سویا وجود دارد.

لیسیتین در کیسه صفرا ساخته می شود. برای ساختن لیسیتین در کبد باید غذاهای مصرف شده دارای ویتامین های B6 و F و کولین باشند. متاسفانه تغذیه ناقص جدید فاقد مواد کامل و ویتامین ها و سبوس ها می باشد. به خصوص فقدان ویتامین های B6، F، E و A که خیلی مهم هستند. از سوی دیگر کلسترول میل ترکیبی زیاد با اسید های چرب اشباع شده دارد و این اسید های چرب اشباع شده بیشتر در گوشت های قرمز (گوشت حیوانات)، روغن های جامد و روغن حیوانی وجود دارد و مصرف آن ها باعث رسوب کلسترول بیشتری خواهد شد. از این رو برای جلوگیری از ابتلا به سنگ کیسه صفرا باید از خوردن غذاهای چرب حیوانی، گوشت و روغن جامد، تخم مرغ و موادی که کلسترول بیشتری دارند خودداری نمود. در عوض از سبزیجات و دانه های طبیعی مصرف شود.

 

نسخه درمان گیاهی سنگ کیسه صفرا

چنانچه گفته شد، موفقیت چشمگیری از دارو برای درمان سنگ کیسه صفرا به دست نیامده اما در بعضی بیماران این داروی گیاهی موثر واقع شده است.

درمان گیاهی سنگ کیسه صفرا

یک قاشق غذاخوری از مخلوط موارد نام برده را در سه لیوان آب بجوشانید تا زمانی که دو لیوان مایع باقی بماند. قبل از هر وعده غذایی دو استکان میل نمایید.

 ***

 

دارو گیاهی دیگری برای درمان سنگ کیسه صفرا

 

نسخه گیاهی برای درمان سنگ کیسه صفرا کبد

دو قاشق غذاخوری از مخلوط موارد نام برده را در سه لیوان آب دم کنید و کمی بجوشانید. قبل از هر غذا دو استکان میل نمایید. 

***

راهنمایی: شما می توانید مقادیر بیان شده از هر جزء را در نسخه ی خود به یک نسبت افزایش دهید.

به عنوان مثال اگر بیان شده گیاه الف 10گرم، گیاه ب 15گرم با 2 لیوان آب جوشانده شود می توانید تمامی مقادیر را مثلا در عدد 4 ضرب نمایید و 40گرم گیاه الف، 60گرم گیاه ب را در 8 لیوان آب بجوشانید (البته بهتر است داروها به اندازه مناسب تهیه نمایید تا داروی تازه مصرف نمایید) اما میزان مصرف را تغییر ندهید. به این معنی که اگر روزی 2 قاشق غذاخوری تجویز شده که میل نمایید، شما نیز همان 2 قاشق غذاخوری را میل نمایید.

 ***

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

{mainvote}

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *