جلوگیری از سفید شدن مو در طب سنتی

جلوگیری از سفید شدن مو در طب سنتی

برای جلوگیری از سفید شدن مو در طب سنتی (درمان سفید شدن مو) نسخه های مختلفی در آثار زنده یاد دکتر صفدر صانعی درج شده است …

برای جلوگیری از سفید شدن مو در طب سنتی (درمان سفید شدن مو) نسخه های مختلفی در آثار زنده یاد دکتر صفدر صانعی درج شده است و تذکر این نکته لازم است که چرا نسخه های متعددی در آثار ایشان برای درمان هر بیماری پیشنهاد شده است:

  1. به علت در دست نبودن همه داروها در یک محل.
  2. به علت نشناختن و یا نام های مختلف محلی.
  3. استفاده از تنوع دارویی، برای عدم اعتیاد بدن به یک گیاه.
  4. برای استفاده از گسترش خاصیت دارویی.

 پس از میان انواع نسخه گیاهی برای جلوگیری از سفید شدن مو در طب سنتی که در زیر آمده است می توانید یکی را انتخاب نمایید و با توکل به خداوند متعال برای درمان استفاده نمایید.

 

جلوگیری از سفید شدن مو در طب سنتی

برای جلوگیری از سفید شدن مو (و همچنین درمان سفید شدن مو)، همه موارد فوق را نرم بکوبید و با دو عدد تخم مرغ [ترجیحا تخم مرغ واقعا! بومی] خام خوب بهم بزنید. داروی به دست آمده را شب [قبل از خواب] به سر بمالید و بخوابید. صبح بشویید.

 

***

دارو گیاهی دیگری برای درمان سفید شدن مو

دارو گیاهی برای درمان سفید شدن مو

برای جلوگیری از سفید شدن مو (و همچنین درمان سفید شدن مو) همه موارد فوق را نرم بکوبید. با دو عدد تخم مرغ [ترجیحا تخم مرغ واقعا! بومی] خام خوب بهم بزنید و شب [قبل از خواب] به سر بمالید و بخوابید. صبح بشویید. به جای گل گردو از پوست سبز گردو نیز می توان استفاده نمود.

***

 

راهنمایی: شما می توانید مقادیر بیان شده از هر جزء را در نسخه ی خود به یک نسبت افزایش دهید.

به عنوان مثال اگر بیان شده گیاه الف 10گرم، گیاه ب 15گرم با 2 لیوان آب جوشانده شود می توانید تمامی مقادیر را مثلا در عدد 4 ضرب نمایید و 40گرم گیاه الف، 60گرم گیاه ب را در 8 لیوان آب بجوشانید (البته بهتر است داروها به اندازه مناسب تهیه نمایید تا داروی تازه مصرف نمایید) اما میزان مصرف را تغییر ندهید. به این معنی که اگر روزی 2 قاشق غذاخوری تجویز شده که میل نمایید، شما نیز همان 2 قاشق غذاخوری را میل نمایید.

 ***

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

{mainvote}

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *