درمان گیاهی اسید اوریک بالا

درمان گیاهی اسید اوریک بالا

نسخه برای درمان گیاهی اسید اوریک بالا  و رژیم غذایی مناسب برای افراد مبتلا به اسید اوریک بالا – با این نسخه داروگیاهی اسید اوریک خون را کاهش دهید.

برای درمان گیاهی اسید اوریک بالا نسخه های مختلفی در آثار زنده یاد دکتر صفدر صانعی درج شده است و تذکر این نکته لازم است که چرا نسخه های متعددی در آثار ایشان برای درمان هر بیماری پیشنهاد شده است:

  1. به علت در دست نبودن همه داروها در یک محل.
  2. به علت نشناختن و یا نام های مختلف محلی.
  3. استفاده از تنوع دارویی، برای عدم اعتیاد بدن به یک گیاه.
  4. برای استفاده از گسترش خاصیت دارویی.

 پس از میان انواع نسخه برای درمان گیاهی اسید اوریک بالا که در زیر آمده است می توانید یکی را انتخاب نمایید و با توکل به خداوند متعال برای درمان استفاده نمایید.

با این نسخه داروگیاهی اسید اوریک خون را کاهش دهید.

 

درمان گیاهی اسید اوریک بالا در طب سنتی

درمان گیاهی اسید اوریک بالا

برای کاهش اسید اوریک خون دو قاشق غذاخوری از گیاهان نام برده را که مخلوط نموده اید، در دو لیوان آب کمی بجوشانید. صبح و ظهر و شب قبل از غذا [یک استکان] میل نمایید. 

به راهنمایی پایی نصفحه نیز توجه نمایید.

 ***

چگونه اسید اوریک را پایین بیاوریم

 

رژیم غذایی اسید اوریک بالا – زیادی اسید اوریک خون علامت خبری بد است. زیرا حکایت از پیدا شدن سنگهای کلیوی دارد چون اسید اوریک خون از مواد گوشتی (پورین ها) به وجود می آید. لذا توصیه می شود که مبتلایان بایستی از مصرف گوشت ها به خصوص گوشت قرمز خودداری نمایند. برخی متاسفانه هر روز مبادرت به خوردن گوشت سفید یا ماهی می کنند به خیال این که این گوشت ها زیانی نمی رساند. اما چنین نیست!

آن ها کمتر از گوشت قرمز در به وجود آوردن اسید اوریک دخالت می کنند. اما بالاخره باید دانست که گوشت هستند. چون اسید اوریک حاصل سوختن پورین ها در بدن است که در آن هم پروتئین وجود دارد و از طرفی پورین ها نیز در سلول های جوان حیوانات بیشتر می باشند. [چه غذایی اسید اوریک را بالا میبرد] لذا از خوردن دل و جگر و قلوه، مغز و کله پاچه، ماهی و زرده تخم مرغ و خاویار، کاکائو، قهوه، باقلا، قارچ ها، لوبیا و موادی که دارای پورین زیاد هستند باید خودداری کرد. در عوض خوردن مایعات زیاد مخصوصا آب های معدنی که خاصیت غذایی دارند، بهتر است.

آشامیدن آب میوه، آب انگور، آب سبزی، آب هویج، چای کم رنگ، خربزه، هندوانه و گرمک به دفع اسید اوریک کمک می نماید. ماء الشعیر، آب آلو و سکنجبین، آب عناب، آب برگ چغندر و تاج ریزی در کم کردن اسید اوریک خون موثر است. 

جوشاندن پوست سیب درختی و خوردن آن روزی دو لیوان مفید واقع شده است.

 

 نسخه خیلی موثر برای کاهش سریع اسید اوریک

کاهش سریع اسید اوریک

 تخمه جات را نرم بسایید و دو قاشق غذاخوری از آن را در یک لیوان آب جوش حل نمایید و خیلی خوب به هم بزنید تا تخم جات شیره کش شوند (حل شوند). سپس آن را صاف نمایید و قبل از ظهر میل نمایید. همین عمل را عصر نیز انجام دهید.

و ترنجبین هم دو قاشق غذاخوری در یک لیوان آب جوش حل نمایید و سپس صاف کنید. صبح ها یک ساعت بعد از تخمه جات و عصرها یک ساعت بعد از شیره کش تخمه جات میل نمایید.

این عمل را تا اسید اوریک در خون وجود دارد باید ادامه دهید.

***

نسخه دیگری برای پایین آوردن اسید اوریک خون

زرشک و خارخسک نیم کوبیده 20 گرم – لیمو عمانی 10 گرم – عناب نیم کوبیده 20 گرم – ناخنک نیم کوبیده 20 گرم.

دو قاشق غذاخوری از آن ها را در سه لیوان آب بجوشانید تا زمانی که دو لیوان باقی بماند. قبل از هر غذا دو استکان میل نمایید.

 ***

نسخه گیاهی برای کاهش اسید اوریک

گشنیز تازه 500 گرم – کرفس 1 کیلوگرم – جعفری 1 کیلوگرم

سبزی ها را بشویید و چرخ نمایید. روزانه از آب آن ها صبح و ظهر و شب دو استکان با چند قطره آب لیمو [آب لیموی طبیعی] میل نمایید.

 

 

***

راهنمایی: شما می توانید مقادیر بیان شده از هر جزء را در نسخه ی خود به یک نسبت افزایش دهید.

به عنوان مثال اگر بیان شده گیاه الف 10گرم، گیاه ب 15گرم با 2 لیوان آب جوشانده شود می توانید تمامی مقادیر را مثلا در عدد 4 ضرب نمایید و 40گرم گیاه الف، 60گرم گیاه ب را در 8 لیوان آب بجوشانید (البته بهتر است داروها به اندازه مناسب تهیه نمایید تا داروی تازه مصرف نمایید) اما میزان مصرف را تغییر ندهید. به این معنی که اگر روزی 2 قاشق غذاخوری تجویز شده که میل نمایید، شما نیز همان 2 قاشق غذاخوری را میل نمایید.

 ***

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

{mainvote}

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *