خشکی بینی و سینوزیت

درمان گیاهی خشکی بینی وسینوزیت – رژیم غذایی نسخه خشکی حلق، سینوس های صورت و خارش داخل گوشها

درمان گیاهی خشکی بینی وسینوزیت – رژیم غذایی نسخه خشکی حلق، سینوس های صورت و خارش داخل گوشها

در حالت طبیعی و ادی غشاء مخاطی لزجی حلق، سینوس های صورت، داخل گوش ها، ریه ها و کیسه صفرا ئ مثانه را می پوشاند. باکتری ها در این مایع لزج نمی توانند زندگی کنند. اگر این مایع به علت کمبود ویتامین A بخشکد، به آسانی میکروبها و باکتری ها می توانند در آنجا زندگی کنند و موجب پیدایش بیماری شوند. لذا استفاده از موادی که ویتامین A دارند برای سلامتی اندام های نام برده لازم است.

نسخه گیاهی برای درمان خشکی حلق: 100 گرم ریشه شیرین بیان را در 4 لیوان آب بجوشانید تا دو لیوان شود. روزانه از این محلول غرغره نمایند و از مخمرها نیز استفاده خوراکی به عمل آورند.

نسخه درمان خشکی سینوس های صورت: در خشکی سینوس های صورت باید از 5 گرم سیاهدانه که قبلا بو داده و نرم کوبیده شده با 10 گرم روغن زیتون بی بو مخلوط کرده و حرارت دهید تا زمانی که سیاهدانه ها در روغن حل شوند. سپس محلول را صاف نمایید و با قطره چکان در بینی بچکانید (یک قطره صبح، ظهر و شب). از غذاهای ویتامین دار استفاده کنید.

نسخه برای خارش داخلی گوش ها: از جوشانده ی شیرین بیان برای شست و شوی داخل گوش ها و نیز از محلول روغن زیتون و سیاهدانه از طریق چکاندن در گوش می توان خارش آن را بهبودی بخشید (شیرین بیان دارای خاصیت کورتونی و سیاهدانه دارای خاصیت ضد آلرژی است).

 

***

راهنمایی: شما می توانید مقادیر بیان شده از هر جزء را در نسخه ی خود به یک نسبت افزایش دهید.

به عنوان مثال اگر بیان شده گیاه الف 10گرم، گیاه ب 15گرم با 2 لیوان آب جوشانده شود می توانید تمامی مقادیر را مثلا در عدد 4 ضرب نمایید و 40گرم گیاه الف، 60گرم گیاه ب را در 8 لیوان آب بجوشانید (البته بهتر است داروها به اندازه مناسب تهیه نمایید تا داروی تازه مصرف نمایید) اما میزان مصرف را تغییر ندهید. به این معنی که اگر روزی 2 قاشق غذاخوری تجویز شده که میل نمایید، شما نیز همان 2 قاشق غذاخوری را میل نمایید.

 ***

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

{mainvote}

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *