چگونه جوان بمانیم+طب سنتی

چگونه جوان بمانیم

چگونه جوان بمانیم+طب سنتی – هرگاه رژیم غذایی حفظ و رعایت شود جوانی هم پا به پای آن حفظ خواهد شد. می توان گفت

چگونه جوان بمانیم+طب سنتی – هرگاه رژیم غذایی حفظ و رعایت شود جوانی هم پا به پای آن حفظ خواهد شد. می توان گفت که جوان بودن و رژیم غذایی سالم، لازم و ملزوم یکدیگرند.

چون پایه و ساختمان بدن از پروتئین است، زیبایی اندام ها و شادابی آن مربوط به گوشت سالم است. لذا پروتئین و مواد غذایی پروتئین دار یک چشمه جوشان جوانی اند. یعنی هر چه پروتئین بدن به حد کافی و به اندازه احتیاج تامین شود بدن، جوان و نیرومند و شاداب باقی می ماند. این باقی ماندن روی پای خود، باقی ماندن در جوانی و سلامتی است. برای جوان ماندن: انواع گوشت ها (ماهی و پرندگان)، تخم مرغ، شیر تازه، دوغ و ماست، لوبیا چینی، پودر مخمر آب جو، جوانه گندم، رعشه برنج، گردو، فندق، لوبیا، غلات، نخود و سبزیجات سالم را باید مصرف نمود.

 

چگونه جوان بمانیم

چگونه جوان بمانیم+طب سنتی

نسخه برقراری جوانی: همه را نرم بکوبید. روزانه با شیر یا ماست که اندکی شکر روی آن پاشیده شده باشد، میل نمایید.

[توصیه سایت تن2رستی: تمامی موارد نام برده اعم از لبنیات و گوشت را تا می توانید از نوع بومی و سالم مصرف نمایید نه از نوع صنعتی آن!]

 

***

راهنمایی: شما می توانید مقادیر بیان شده از هر جزء را در نسخه ی خود به یک نسبت افزایش دهید.

به عنوان مثال اگر بیان شده گیاه الف 10گرم، گیاه ب 15گرم با 2 لیوان آب جوشانده شود می توانید تمامی مقادیر را مثلا در عدد 4 ضرب نمایید و 40گرم گیاه الف، 60گرم گیاه ب را در 8 لیوان آب بجوشانید (البته بهتر است داروها به اندازه مناسب تهیه نمایید تا داروی تازه مصرف نمایید) اما میزان مصرف را تغییر ندهید. به این معنی که اگر روزی 2 قاشق غذاخوری تجویز شده که میل نمایید، شما نیز همان 2 قاشق غذاخوری را میل نمایید.

 ***

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

{mainvote}

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *