درمان گیاهی واریس و رژیم غذایی مناسب آن

درمان گیاهی واریس پا – داروی واریس پا – داروگیاهی برای واریس – درمان واریس در طب سنتی

درمان گیاهی واریس – داروی واریس پا – داروگیاهی برای واریس – درمان واریس در طب سنتی

 

در وریدهای مبتلا به واریس معمولا ممکن است لخته خون تشکیل شود و به جدار عروق بچسبد یا کنده شده و در مسیر عروق پیش رود. چون تورم جدار رگها وجود دارد. اگر لخته خون هم ساخته شود راه بندان یا بسته شدن عروق پیش می آید. چون بایستی خون به قلب برسد و مسیر عروق گرفته شده مانعی در سر راه است. لذا لازم می شود رگهای فرعی پر خون شده از این طریق خون را به قلب برسانند.

برای جلوگیری از رگ های واریسی و ممانعت از لخته، هرچه زودتر باید از رژیم غذایی دارای ویتامین E استفاده شود. لذا بایستی از مواد خوراکی دارای ویتامین E روزانه استفاده نمایند.

 

رابطه لخته خون و ویتامین E

در مجاری خونی افراد بدون ویتامین E خون به سهولت لخته می شود. شاید بتوان گفت که هیچ ماده غذایی دیگری این چنین نیست. متذکر می شویم که هرگاه ویتامین E کمتر به بدن برسد سلولها تجزیه می شوند. وقتی هم که مجاری خونی بریده یا جمع شود واریسها پیدا می شوند. این بیماری ها در اثر مصرف به موقع ویتامین E بهبودی می یابند.

 

منابع گیاهی منابع مهم ویتامین E برای درمان واریس

لزوم این ویتامین برای بدن کمتر از لزوم ریه ها نیست! زیرا بیشتر کارهای مهم بدن به وسیله آن انجام می شود. این ویتامین در نخود، سویا، خرما، جوانه گندم، سبوس برنج، بادام زمینی، مخصوصا گردو، روغن بزرک، مخمر آب جو، روغن جوانه گندم و روغن تمام دانه های روغنی وجود دارد.

مصرف 45 گرم کره [کره مرغوب کاملا طبیعی] یا 2 میلی لیتر روغن جوان گندم یا مصرف 150 گرم گندم کامل با سبوس، احتیاج روزانه این ویتامین را رفع می نماید.

 

 ***

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

{mainvote}

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *